SANDY BEACH TRIATHLON
Location: SANDY BEACH - BANTAM LAKE - BANTAM, CT
August 6th, 2010
Fast Track Timing LLC
www.fasttracktiming.com
Powered by Ipico Sports
 
Place No.   Name                S Age Div/Tot  Div   City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== =================== = === ======== ===== =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1   370 Joshua Sklanka      M  21   1/19   M1525 Watertown       CT    1   10:46   13    0:39   18   28:18   10    0:25   14   19:20   59:25
    2   587 Tim Inall           M  41   1/44   M3544 Ridgefield      CT    2   11:24   17    0:40   15   27:49   26    0:31   17   19:49 1:00:11
    3   342 Kyle Halloran       M  22   2/19   M1525 Morris          CT   23   14:01   20    0:44    3   26:46   21    0:28   15   19:36 1:01:32
    4   461 Jeromie Schumacher  M  37   2/44   M3544 Morris          CT   37   14:39   27    0:49    5   26:59   72    0:42    4   18:33 1:01:39
    5   594 Trevor Heller       M  18   3/19   M1525 Naugatuck       CT    4   11:43    6    0:31    9   27:28   13    0:25   43   22:11 1:02:16
    6   405 Chelsea Koglmeier   F  21   1/12   F1525 New York        NY    6   11:58   22    0:45   23   28:31    6    0:21   27   20:49 1:02:22
    7   560 Kevin Hause         M  40   3/44   M3544 Litchfield      CT   27   14:13   15    0:39    4   26:55   74    0:43   20   20:08 1:02:36
    8   317 Thomas Filippini    M  48   1/28   M4554 Torrington      CT   10   13:09   26    0:48    7   27:11   80    0:44   30   20:58 1:02:48
    9   575 Chris Woods         M  51   2/28   M4554 Westport        CT   33   14:32   88    1:25    6   27:04   46    0:37   21   20:13 1:03:49
   10   452 Relay 452 Team      T 146   1/19   TEAMR Morris          CT    8   12:35   29    0:50   54   30:46   56    0:38   10   19:05 1:03:52
   11   543 Kevin McIntyre      M  45   3/28   M4554 Nashua          NH   38   14:40   68    1:14   16   27:59  133    0:59   12   19:15 1:04:05
   12   348 Relay 348 Team      T 135   2/19   TEAMR Litchfield      C    21   13:47   31    0:52   42   30:12   62    0:40    7   18:44 1:04:13
   13   406 Relay 406 Team      T 120   3/19   TEAMR Middlebury      CT   29   14:22   11    0:37   43   30:19   11    0:25   16   19:39 1:05:18
   14   494 Chris Papsin        M  16   4/19   M1525 Washington      CT    5   11:56   45    1:02   27   29:06   85    0:45   50   22:54 1:05:41
   15   448 Relay 448 Team      T 103   4/19   TEAMR Litchfield      CT   12   13:14   14    0:39   17   28:02   43    0:36   70   23:39 1:06:08
   16   396 Michael Taylor      M  44   4/44   M3544 Danbury         CT   76   17:01   81    1:20    1   26:34  113    0:53   26   20:48 1:06:33
   17   303 Will Dawson         M  34   1/13   M2534 Meridan         CT   66   16:17   77    1:18    8   27:25   65    0:41   29   20:57 1:06:36
   18   429 Sloan Elsesser      M  16   5/19   M1525 New Milford     CT   18   13:46   76    1:17   40   30:04   57    0:38   31   21:07 1:06:50
   19   308 Garrett Henchcliffe M  39   5/44   M3544 Newtown         CT   31   14:30   58    1:08   26   29:03   18    0:27   38   21:48 1:06:54
   20   589 Evan McGerald       M  37   6/44   M3544 Ridgefield      CT   63   16:06   64    1:11   12   27:42   81    0:44   32   21:17 1:06:59
   21   366 Colin Gannon        M  19   6/19   M1525 Litchfield      CT  129   19:22  115    1:43   21   28:26    1    0:15    2   17:41 1:07:24
   22   324 Steve Sauve         M  34   2/13   M2534 Thomaston       CT   62   16:03   66    1:12   28   29:12  149    1:07   19   20:05 1:07:37
   23   470 Annmarie Tuxbury    F  16   2/12   F1525 New Hartford    CT   54   15:22   59    1:09   64   31:30    4    0:20   13   19:20 1:07:38
   24   593 Jim Abbott          M  47   4/28   M4554 Thomaston       CT   47   15:13   89    1:26   10   27:38  130    0:58   46   22:50 1:08:03
   25   484 Chris Hebert        M  53   5/28   M4554 Duxbury         MA   65   16:12   70    1:14   14   27:48   49    0:37   45   22:22 1:08:12
   26   465 Michael Benson      M  20   7/19   M1525 New Milford     CT   17   13:43   38    1:00   56   30:53   50    0:37   39   22:04 1:08:14
   27   332 Cara Bufkin         F  37   1/28   F3544 Superior        CO   16   13:40   65    1:12   35   29:41   95    0:48   51   22:57 1:08:15
   28   499 Mac Rand            M  56   1/12   M5564 Pawling         NY   43   15:07   50    1:06   20   28:26   88    0:46   49   22:54 1:08:17
   29   397 Kevin Danaher       M  21   8/19   M1525 Watertown       CT    3   11:41   61    1:09   63   31:26   45    0:37   65   23:29 1:08:19
   30   456 Elisa Benzoni       F  45   1/19   F4554 Middlebury      CT   57   15:33   75    1:16   39   30:00   61    0:39   28   20:54 1:08:20
   31   556 Bob McCarron        M  43   7/44   M3544 New Preston     CT   41   15:06   54    1:07   25   28:32  118    0:55   48   22:52 1:08:30
   32   475 Team 475            M 124   6/28   M4554 Middlebury      CT  166   21:04    3    0:26   11   27:40    5    0:20   11   19:07 1:08:35
   33   595 Team Relay 595      T   0   5/19   TEAMR Scarsdale       NY   73   16:44    5    0:28   71   31:41    2    0:16   18   19:52 1:09:00
   34   463 Michael Olender     M  21   9/19   M1525 Middlebury      CT   53   15:17   36    0:57   44   30:23   76    0:43   36   21:44 1:09:02
   35   309 Steve Haas          M  55   2/12   M5564 Washington      CT   56   15:23  120    1:47   37   29:53   73    0:42   34   21:23 1:09:06
   36   545 Relay 545 Team      T 106   6/19   TEAMR Goshen          CT   30   14:30   25    0:47   29   29:13   41    0:36   76   24:06 1:09:10
   37   373 Michael Fitzgerald  M  38   8/44   M3544 Bethlehem       CT   42   15:07   56    1:08   32   29:23   92    0:47   47   22:51 1:09:13
   38   471 Relay 471 Team      T  46   7/19   TEAMR Prospect        CT   25   14:01    2    0:26    2   26:43   17    0:27  135   27:38 1:09:13
   39   301 Jim Arsenault       M  44   9/44   M3544 West Hartford   CT   15   13:39   90    1:26   46   30:30   40    0:35   60   23:14 1:09:21
   40   580 Colleen McKirryher  F  31   1/12   F2534 Thomaston       CT    7   12:04   74    1:16  111   34:00   53    0:37   35   21:31 1:09:26
   41   410 Doug Landau         M  50   7/28   M4554 Sharon          CT  104   18:09    4    0:27   24   28:32   51    0:37   37   21:47 1:09:31
   42   311 Wayne Churyk        M  43  10/44   M3544 New Preston     CT  142   19:59   55    1:08   22   28:28   12    0:25   25   20:40 1:10:37
   43   546 Tracy Dickey        F  39   2/28   F3544 New Hartford    CT   90   17:33   84    1:24   45   30:28   99    0:49   24   20:31 1:10:41
   44   424 Frank Morton        M  35  11/44   M3544 Harwinton       CT   59   15:36  123    1:48   13   27:43   58    0:38   94   25:18 1:11:01
   45   375 Adrian Gluck        M  28   3/13   M2534 North Haven     CT   94   17:41  109    1:37   30   29:20   20    0:28   41   22:09 1:11:13
   46   339 Susan Leigh         F  43   3/28   F3544 Litchfield      CT   64   16:08  108    1:37   31   29:21  125    0:57   59   23:14 1:11:15
   47   427 Scott Clayton       M  36  12/44   M3544 Bethel          CT   58   15:35   67    1:14   67   31:34  112    0:53   44   22:16 1:11:30
   48   466 Jason Panzer        M  39  13/44   M3544 Fairfield       CT  100   17:53  107    1:37   19   28:20  109    0:51   53   23:01 1:11:40
   49   480 Bill Baker          M  46   8/28   M4554 New Milford     CT   36   14:38   30    0:51   59   31:00   75    0:43   90   24:57 1:12:07
   50   438 Daniel Walus        M  25   4/13   M2534 Northampton     MA   70   16:36  116    1:43   34   29:40  166    1:15   52   23:00 1:12:11 
   51   493 Chris Peierzga      M  41  14/44   M3544 Cornwall Bridge CT   46   15:11   79    1:20   36   29:44   67    0:41   97   25:31 1:12:25
   52   467 Mykal Kuslis        M  25   5/13   M2534 Watertown       CT  124   19:00   41    1:00   73   31:42   14    0:26   22   20:25 1:12:31
   53   413 Leah Begg           F  41   4/28   F3544 Newtown         CT   34   14:37  132    1:53   75   31:57  153    1:08   61   23:18 1:12:51
   54   415 Stephen Carleton    M  40  15/44   M3544 Woodbury        CT   82   17:10   86    1:25   53   30:40  102    0:50   63   23:27 1:13:30
   55   356 Relay 356 Team      T 118   8/19   TEAMR New Milford     CT  163   21:00   18    0:42   84   32:27   22    0:29    9   19:04 1:13:39
   56   449 Wendy Simoncelli    F  52   2/19   F4554 Litchfield      CT   20   13:47   93    1:29   92   32:55   32    0:33   91   25:08 1:13:50
   57   490 Anthony Castigliego M  47   9/28   M4554 Watertown       CT   81   17:09  122    1:48   38   29:54  179    1:22   71   23:42 1:13:53
   58   540 Tadas Racevicius    M  13   1/3    Y1314 Watertown       CT   13   13:22   53    1:07  132   35:11   52    0:37   72   23:47 1:14:02
   59   576 Team 576            T 119   9/19   TEAMR Wolcott         CT  125   19:07   28    0:49   47   30:33   31    0:33   55   23:08 1:14:07
   60   407 Chris Hibbs         M  30   6/13   M2534 Waterbury       CT   52   15:16   87    1:25   61   31:25  126    0:57   92   25:09 1:14:10
   61   482 Greg Curtiss        M  31   7/13   M2534 Litchfield      CT   61   16:01   71    1:15   55   30:52  106    0:51   93   25:14 1:14:10
   62   411 Erin Begg           F  16   3/12   F1525 Newtown         CT   71   16:41  142    1:59   83   32:23  177    1:22   40   22:05 1:14:29
   63   544 Relay 544 Team      T 132  10/19   TEAMR Bantam          CT   28   14:17   12    0:38   77   32:02   60    0:39  125   27:03 1:14:37
   64   380 Brian Wheeler       M  41  16/44   M3544 Southbury       CT  120   18:49   73    1:15   48   30:36  105    0:51   62   23:19 1:14:49
   65   442 Elizabeth Chandler  F  48   3/19   F4554 New York        NY  127   19:10   95    1:30   52   30:39   78    0:44   58   23:12 1:15:12
   66   387 Brian Gildea        M  49  10/28   M4554 Oakville        CT   69   16:31  192    2:39   66   31:34  129    0:58   69   23:38 1:15:18
   67   454 Jeanne McMullin     F  43   5/28   F3544 New York        NY   45   15:10   42    1:01   68   31:37  150    1:07  120   26:47 1:15:40
   68   591 Scott Knight        M  45  11/28   M4554 New Milford     CT  131   19:23  145    2:00   33   29:30  197    1:39   57   23:11 1:15:41
   69   554 Team Relay 554      T  15  11/19   TEAMR Morris          CT   51   15:15   23    0:46  188   40:34   63    0:41    6   18:41 1:15:54
   70   592 Dan Lamb            M  48  12/28   M4554 Sherman         CT   35   14:37   49    1:05   72   31:41  200    1:44  122   26:54 1:16:00
   71   446 Michael Kane        M  48  13/28   M4554 Shelton         CT   85   17:14   57    1:08   57   30:55  174    1:17  102   25:37 1:16:09
   72   476 Ian Parker          M  24  10/19   M1525 Litchfield      CT   44   15:09  135    1:54   95   33:02    8    0:22  106   25:53 1:16:18
   73   351 Matthew Hampel      M  23  11/19   M1525 Kittery         ME   14   13:23  155    2:09  113   34:04  123    0:56  109   26:01 1:16:32
   74   328 Vincent Shamansky   M  36  17/44   M3544 Hamden          CT  110   18:20   16    0:40   58   30:59   79    0:44  114   26:14 1:16:55
   75   345 Greory Bernard      M  38  18/44   M3544 Woodbury        CT   49   15:14  101    1:33   81   32:15  190    1:32  116   26:27 1:16:58
   76   553 Team Relay 553      T 119  12/19   TEAMR Preston         CT   50   15:14   21    0:45  198   41:56   44    0:36    5   18:41 1:17:11
   77   492 Robert Schneider    M  24  12/19   M1525 Avon            CT  178   21:40   46    1:04   41   30:09  132    0:59   67   23:35 1:17:25
   78   369 Tammy Grella        F  36   6/28   F3544 Litchfield      CT  148   20:19  125    1:49   51   30:38   39    0:35   77   24:07 1:17:25
   79   402 Andrew Barton       M  45  14/28   M4554 Bristol         CT   67   16:19  144    2:00   90   32:47  110    0:52  101   25:35 1:17:31
   80   304 Team 304            T  45  13/19   TEAMR Centreville     VA  102   18:02    9    0:34  115   34:12   35    0:34   79   24:15 1:17:34
   81   316 Eric Rook           M  42  19/44   M3544 Morris          CT   83   17:11  147    2:02  114   34:08  163    1:12   54   23:05 1:17:35
   82   361 Gina Demeo          F  15   4/12   F1525 New Preston     CT   32   14:31  163    2:12  147   36:12   15    0:26   80   24:18 1:17:37
   83   398 Justin Wimer        M  16  13/19   M1525 Watertown       CT  188   22:16  136    1:54   69   31:40   28    0:32   33   21:18 1:17:37
   84   581 Daniel Lane         M  20  14/19   M1525 Goshen          CT  176   21:31  199    2:48  126   34:53   97    0:48    3   17:47 1:17:45
   85   419 David McCluskey     M  56   3/12   M5564 Norwalk         CT   87   17:18   96    1:30   74   31:42  139    1:03  115   26:21 1:17:52
   86   372 Justin Redente      M  19  15/19   M1525 Morris          CT  147   20:17   44    1:01  139   35:40   24    0:29   23   20:28 1:17:53
   87   385 Ericka Brayton      F  38   7/28   F3544 Bethlehem       CT   89   17:31   80    1:20   76   32:00   34    0:34  121   26:48 1:18:11
   88   483 Robert Halloran     M  43  20/44   M3544 Branford        CT   40   14:58  157    2:10   50   30:38  191    1:32  159   29:13 1:18:28
   89   583 Christine Meyer     F  42   8/28   F3544 Roxbury         CT  183   21:55  117    1:44  179   39:25    3    0:18    1   15:29 1:18:49
   90   450 Lisa Cornelio       F  44   9/28   F3544 Warren          CT  105   18:11   82    1:21  116   34:14  103    0:50   82   24:20 1:18:54
   91   495 Emily Patterson     F  17   5/12   F1525 Unknown         NA  103   18:06   37    0:59  107   33:47   55    0:38   99   25:33 1:19:00
   92   488 Lauren Wiggins      F  32   2/12   F2534 Branford        CT   68   16:28  186    2:35  140   35:42   91    0:47   66   23:33 1:19:03
   93   371 Nancy Sedensky      F  52   4/19   F4554 Newtown         CT   39   14:57   52    1:07  144   36:02  176    1:21  103   25:39 1:19:03
   94   400 Christine Asaro     F  42  10/28   F3544 Trumbull        CT  128   19:13   72    1:15  118   34:29   77    0:43   68   23:36 1:19:14
   95   391 Brandi Fitzgerald   F  37  11/28   F3544 Bethlehem       CT   86   17:18  100    1:33   98   33:06  116    0:54  118   26:34 1:19:22
   96   430 David Lewis         M  51  15/28   M4554 Danbury         CT   75   16:52  128    1:51   93   32:56  140    1:04  119   26:42 1:19:24
   97   336 Abigail Scudder     F  57   1/4    F5564 Ridgefield      CT  162   20:54  105    1:36  104   33:34    7    0:22   56   23:10 1:19:33
   98   399 Relay 399 Team      T 119  14/19   TEAMR Woodbury        CT   22   13:48    8    0:33  121   34:33  164    1:12  162   29:29 1:19:33
   99   500 Nick Kane           M  21  16/19   M1525 Newington       CT  112   18:23   85    1:24  127   34:54  188    1:30   64   23:28 1:19:37
  100   362 Martin Redente      M  55   4/12   M5564 Morris          CT   74   16:47  140    1:57  112   34:02  158    1:09  104   25:45 1:19:39 
  101   422 Relay 422 Team      T 167  15/19   TEAMR Thomaston       CT  196   24:04    7    0:31   49   30:38   70    0:42   73   23:51 1:19:43
  102   498 Richard Camejo      M  51  16/28   M4554 Newtown         CT    9   13:04   69    1:14  162   37:24   19    0:27  147   28:12 1:20:19
  103   416 Maureen Carleton    F  41  12/28   F3544 Woodbury        CT  115   18:36   35    0:57   70   31:41  172    1:16  145   28:03 1:20:30
  104   496 Kevin Davis         M  17  17/19   M1525 Unknown         NA   11   13:11  137    1:55  143   35:54   16    0:26  160   29:26 1:20:50
  105   383 Derek Bobowick      M  36  21/44   M3544 Sandy Hook      CT   97   17:48  160    2:11   88   32:45   27    0:31  134   27:37 1:20:50
  106   364 Jim Moore           M  55   5/12   M5564 Litchfield      CT   96   17:42  124    1:48   80   32:10  168    1:15  142   27:57 1:20:51
  107   542 Estelle Fong        F  38  13/28   F3544 Goshen          CT   84   17:14  172    2:20  123   34:41  114    0:54  105   25:45 1:20:52
  108   590 Derek Deleo         M  40  22/44   M3544 Woodbury        CT   99   17:51  161    2:12   99   33:10  147    1:06  123   26:55 1:21:12
  109   453 Ann Young           F  36  14/28   F3544 Fairfield       CT  141   19:56  113    1:42   96   33:03  180    1:24   95   25:21 1:21:24
  110   412 Bill Begg           M  46  17/28   M4554 Newtown         CT  134   19:33  181    2:31  109   33:55  135    1:00   85   24:32 1:21:29
  111   325 Daniel Smith        M  42  23/44   M3544 Naugatuck       CT  118   18:45   47    1:05   91   32:52  151    1:08  148   28:12 1:21:59
  112   318 Laurie Filippini    F  48   5/19   F4554 Torrington      CT  139   19:54  154    2:09  106   33:47  189    1:31   87   24:42 1:22:00
  113   420 Matthew Stellmach   M  36  24/44   M3544 Waterbury       CT  108   18:18  170    2:17  119   34:29  124    0:56  111   26:08 1:22:07
  114   588 Logan Byrnes        M  44  25/44   M3544 Avon            CT  106   18:12  179    2:27   89   32:47   94    0:47  143   27:58 1:22:09
  115   378 J. Michael Elser    M  53  18/28   M4554 Middlebury      CT  154   20:28  158    2:11   82   32:16  182    1:25  108   25:55 1:22:12
  116   302 Von Borkowski       M  44  26/44   M3544 West Hartford   CT   91   17:37   62    1:11  142   35:50  181    1:24  113   26:13 1:22:13
  117   601 Michael Hefter      M  44  27/44   M3544 Harris          NY  169   21:05   60    1:09   94   33:01  161    1:11  107   25:54 1:22:17
  118   426 Lisa Stanley        F  55   2/4    F5564 Prospect        CT  132   19:25  119    1:46   62   31:25  144    1:04  151   28:40 1:22:19
  119   425 Kate Sileo          F  45   6/19   F4554 Thomaston       CT  151   20:24   99    1:32  108   33:52  141    1:04   98   25:32 1:22:21
  120   558 Bob Stearns         T  53  16/19   TEAMR Litchfield      CT  157   20:39   39    1:00   87   32:35  111    0:52  127   27:20 1:22:23
  121   577 Pam Quiest          F  46   7/19   F4554 New Preston     CT  146   20:13  173    2:21  136   35:28   36    0:34   75   24:05 1:22:40
  122   421 Madeline Carleton   F  14   2/3    Y1314 Woodbury        CT   55   15:22   33    0:54  128   34:57  108    0:51  177   30:40 1:22:43
  123   478 Christoper Allen    M  53  19/28   M4554 Trumbull        CT  143   20:01  164    2:13   60   31:18  154    1:08  149   28:18 1:22:55
  124   548 Anthony Ciarello    M  28   8/13   M2534 Beacon Falls    CT  138   19:51  159    2:11  117   34:22   29    0:32  110   26:02 1:22:56
  125   338 Saul Rosenberg      M  57   6/12   M5564 West Islip      NY  126   19:08  129    1:52  100   33:20  167    1:15  133   27:28 1:23:00
  126   393 Thomas Tazza        M  59   7/12   M5564 Washington Depo CT   60   15:39  156    2:10  105   33:47  171    1:16  173   30:18 1:23:07
  127   462 Michael Mahan       M  42  28/44   M3544 Litchfield      CT   24   14:01  121    1:48  129   34:58  162    1:11  181   31:14 1:23:10
  128   491 Relay 491 Team      T  90  17/19   TEAMR Torrington      CT  186   22:10   43    1:01  134   35:23   54    0:38   81   24:18 1:23:28
  129   481 Alexander Amill     M  47  20/28   M4554 Ridgefield      CT   92   17:38  111    1:39  101   33:25  175    1:21  161   29:27 1:23:28
  130   423 Bonnie Lees         F  56   3/4    F5564 New Fairfield   CT  170   21:08   78    1:19   79   32:07  146    1:05  141   27:54 1:23:31
  131   401 Vincent Asaro       M  41  29/44   M3544 Trumbull        CT   93   17:39   97    1:30  122   34:40  170    1:15  150   28:37 1:23:39
  132   444 Cindy Scannell      F  52   8/19   F4554 Middlebury      CT  171   21:09  131    1:53  137   35:37   30    0:33   86   24:38 1:23:47
  133   441 Asa Briggs          M  37  30/44   M3544 Canton          CT  165   21:02  138    1:55   86   32:34  145    1:05  130   27:25 1:23:59
  134   376 David Shannon       M  42  31/44   M3544 Litchfield      CT  137   19:44  151    2:07  120   34:30  173    1:17  117   26:29 1:24:04
  135   306 John Hisslus        M  54  21/28   M4554 Cheshire        CT  135   19:35  102    1:33  110   33:57  178    1:22  140   27:53 1:24:19
  136   432 Bill Gaynor         M  45  22/28   M4554 Middlebury      CT   72   16:43   32    0:54  102   33:26  137    1:02  193   32:27 1:24:30
  137   585 Team 585            M  16  18/19   M1525 Litchfield      CT  209   26:23    1    0:25   97   33:04    9    0:22   83   24:20 1:24:32
  138   582 Wayne Roman         M  54  23/28   M4554 Thomaston       CT  158   20:46  112    1:39   65   31:30  209    2:01  153   28:45 1:24:41
  139   313 Sabine Schultz      F  55   4/4    F5564 Danbury         CT   79   17:07   34    0:56  158   37:06   89    0:46  155   28:53 1:24:46
  140   428 Michelle Ives       F  32   3/12   F2534 Naples          FL  194   23:49  118    1:44  184   39:55   38    0:34    8   18:48 1:24:48
  141   307 Cathleen Rossetti   F  40  15/28   F3544 Sherman         CT   98   17:49  196    2:42  148   36:14  120    0:55  132   27:28 1:25:06
  142   574 North Woods         M  13   3/3    Y1314 Westport        CT   19   13:47   48    1:05  145   36:03   98    0:49  197   33:29 1:25:10
  143   584 Katie Pratt         F  22   6/12   F1525 Bantam          CT  152   20:25  167    2:16  157   37:01   48    0:37   89   24:56 1:25:13
  144   363 Scott Thompson      M  40  32/44   M3544 Fairfield       CT   88   17:30   63    1:11   78   32:04  115    0:54  198   33:41 1:25:17
  145   360 Alice Demeo         F  43  16/28   F3544 New Preston     CT   80   17:07  177    2:24  155   36:58   42    0:36  157   29:02 1:26:06
  146   469 Carla Angevine      F  38  17/28   F3544 Warren          CT  150   20:21  149    2:04  166   38:20   71    0:42   88   24:49 1:26:13
  147   384 Thomas Brayton, III M  48  24/28   M4554 Bethlehem       CT  116   18:36  194    2:41  192   41:20  198    1:41   42   22:10 1:26:24
  148   468 Phil Dean           M  44  33/44   M3544 Burlington      CT  119   18:46  202    2:59  141   35:48  136    1:01  139   27:53 1:26:25
  149   394 Clifford Cooper     M  67   1/3    M6499 Litchfield      CT  111   18:20  153    2:08  124   34:43  192    1:35  165   29:44 1:26:29
  150   550 Michelle Lynch      F  47   9/19   F4554 Newington       CT   77   17:03  103    1:34  135   35:25  186    1:28  180   31:04 1:26:32
  151   547 Robert Friedland    M  47  25/28   M4554 Suffern         NY  155   20:29  188    2:36  130   35:00  104    0:51  137   27:46 1:26:40
  152   388 Margaret Gildea     F  44  18/28   F3544 Oakville        CT  117   18:37  189    2:36  152   36:31  131    0:58  146   28:03 1:26:43
  153   390 John Clock          M  61   8/12   M5564 Bantam          CT  107   18:15   92    1:26  154   36:56  155    1:08  163   29:29 1:27:13
  154   559 Robyn Martin        F  45  10/19   F4554 Orange          CT  113   18:31   94    1:29  160   37:12  119    0:55  168   29:49 1:27:54
  155   474 Rebecca Trzaski     F  27   4/12   F2534 Waterbury       CT  122   18:58  148    2:02  175   39:05  160    1:10  128   27:22 1:28:36
  156   368 Gary Girgasky       M  38  34/44   M3544 Bethlehem       CT  191   22:40  195    2:41  138   35:40   23    0:29  126   27:09 1:28:37
  157   487 Katie Francis       F  15   7/12   F1525 Bethlehem       CT  189   22:23  104    1:35  174   38:46   47    0:37  100   25:34 1:28:53
  158   489 Katie Burns         F  15   8/12   F1525 Newtown         CT  161   20:53  150    2:06  193   41:25   82    0:44   74   23:57 1:29:03
  159   477 Anthony Bracco      M  40  35/44   M3544 Wolcott         CT  121   18:54  174    2:22  133   35:23  117    0:54  187   32:05 1:29:35
  160   485 John Hawkins        M  40  36/44   M3544 W Harrison      NY  144   20:03  209    3:26  131   35:08  165    1:13  169   30:00 1:29:48
  161   445 Mary Henderson      F  47  11/19   F4554 Waterbury       CT  201   25:07  171    2:19  103   33:34  193    1:36  136   27:41 1:30:15
  162   458 Mackenzie Kelley    F  31   5/12   F2534 Hamden          CT  156   20:36  187    2:35  187   40:13  203    1:48   96   25:22 1:30:32
  163   347 Lisa Vailionis      F  44  19/28   F3544 Litchfield      CT  145   20:12  175    2:22  178   39:24   83    0:44  144   28:00 1:30:40
  164   358 Daniel Kolatsky     M  26   9/13   M2534 Watertown       CT  214   31:55  162    2:12   85   32:29   37    0:34   78   24:07 1:31:15
  165   447 Sue Block           F  41  20/28   F3544 Washington Depo CT  182   21:54  139    1:56  149   36:20   90    0:47  176   30:26 1:31:20
  166   365 Mary Zeman          F  41  21/28   F3544 West Hartford   CT  160   20:51  205    3:12  167   38:22  201    1:46  131   27:28 1:31:37
  167   549 Tom Addonizio       M  40  37/44   M3544 Bethel          CT  173   21:21  143    2:00  163   37:25  184    1:28  172   30:12 1:32:24
  168   417 Lindsay Murphy      F  26   6/12   F2534 Litchfield      CT  159   20:50  146    2:01  171   38:35   69    0:41  174   30:23 1:32:28
  169   418 Conor Horrigan      M  28  10/13   M2534 Litchfield      CT  164   21:00  110    1:38  173   38:44   84    0:45  175   30:24 1:32:29
  170   321 Victoria Hodge      F  35  22/28   F3544 Waterbury       CT  192   23:17  193    2:40  156   37:00  134    1:00  152   28:43 1:32:39
  171   389 Betsey Daniels      F  50  12/19   F4554 Woodbury        CT  149   20:21  201    2:52  182   39:37  143    1:04  156   29:00 1:32:52
  172   439 Emily Ashbolt       F  16   9/12   F1525 Newtown         CT  180   21:49  114    1:42  197   41:54   66    0:41  124   27:00 1:33:04
  173   312 Kim Theleen         F  51  13/19   F4554 Southbury       CT   95   17:41  168    2:17  194   41:49  194    1:37  167   29:47 1:33:08
  174   409 Mike Wright         M  41  38/44   M3544 Meriden         CT  153   20:26  166    2:16  125   34:49  169    1:15  200   34:38 1:33:22
  175   310 Barry Michitsch     M  30  11/13   M2534 Waterbury       CT  197   24:04  141    1:58  177   39:15  128    0:57  129   27:23 1:33:36
  176   357 Jane Girgasky       F  34   7/12   F2534 Bethlehem       CT  203   25:38  191    2:38  159   37:06   86    0:46  138   27:51 1:33:57
  177   319 Michael Mizzone     M  48  26/28   M4554 Orange          CT  179   21:44   51    1:06  165   37:42  185    1:28  192   32:23 1:34:21
  178   327 Jeff Michae Skurkis M  38  39/44   M3544 West Hartford   CT  187   22:11  184    2:34  146   36:11  196    1:39  190   32:13 1:34:46
  179   341 Jana Caffrey        F  26   8/12   F2534 New York        NY  ---   -----  ---    ----  170   38:30   59    0:39  112   26:12 1:34:58
  180   337 Kayla Rosenberg     F  19  10/12   F1525 West Islip      NY   78   17:03   40    1:00  203   42:59  142    1:04  195   32:59 1:35:04
  181   460 Fran McGeever       M  59   9/12   M5564 Waterbury       CT  185   22:10  178    2:24  164   37:33  199    1:43  182   31:16 1:35:05
  182   586 Geoff Fitzgerald    M  41  40/44   M3544 Burlington      CT  174   21:22  204    3:09  186   40:08  127    0:57  166   29:46 1:35:20
  183   433 Luci Juvan          F  40  23/28   F3544 Morris          CT  140   19:55  180    2:27  191   40:48  100    0:50  188   32:06 1:36:04
  184   382 Shannon Denver      F  37  24/28   F3544 Barkhamsted     CT  205   25:56  106    1:37  150   36:23  156    1:09  185   31:22 1:36:23
  185   305 Team 305            T  45  18/19   TEAMR South Windsor   CT  210   26:48   19    0:43  151   36:25  204    1:51  179   30:55 1:36:40
  186   440 Mary Oneglia        F  36  25/28   F3544 Litchfield      CT  193   23:48  152    2:07  190   40:45  107    0:51  158   29:13 1:36:42
  187   455 Jane Krish          F  53  14/19   F4554 Winsted         CT  181   21:50  130    1:52  180   39:28  212    2:23  183   31:18 1:36:49
  188   315 Paul Schultz        M  67   2/3    M6499 Danbury         CT  168   21:04  165    2:13  181   39:33  195    1:37  194   32:48 1:37:14
  189   579 Michaela Breaknell  F  34   9/12   F2534 Goshen          CT  177   21:32  176    2:23  205   43:24  152    1:08  154   28:53 1:37:19
  190   344 Ben Mattheis        M  57  10/12   M5564 Cheshire        CT  211   27:37  211    3:46  183   39:38  205    1:53   84   24:29 1:37:20
  191   431 Amanda Devan        F  39  26/28   F3544 Prospect        CT  167   21:04   91    1:26  185   40:04  157    1:09  199   34:10 1:37:51
  192   386 Melissa Lapinta     F  19  11/12   F1525 West Ilsip      NY  184   21:59  169    2:17  202   42:50  206    1:58  164   29:36 1:38:38
  193   349 Michael Pink        M  34  12/13   M2534 Simsbury        CT   26   14:13  197    2:43  201   42:50   93    0:47  208   38:31 1:39:02
  194   557 Sandra Gibbons      F  46  15/19   F4554 Stratford       CT  172   21:15  134    1:53  161   37:22  159    1:10  206   37:27 1:39:05
  195   479 Richard Wright      M  42  41/44   M3544 Cheshire        CT  133   19:26  182    2:32  176   39:06  202    1:46  204   36:39 1:39:26
  196   326 Jason Walker        M  34  13/13   M2534 Southbury       CT  123   18:59  203    3:03  196   41:51   64    0:41  202   35:14 1:39:46
  197   334 Marsia Calvi-Rogers F  50  16/19   F4554 Plantsville     CT  195   23:56   83    1:22  195   41:49   87    0:46  189   32:13 1:40:03
  198   472 Adam Stahl          M  38  42/44   M3544 Woodbury        CT  207   26:20  214    4:01  172   38:37  208    2:01  170   30:06 1:41:03
  199   404 Robert Satterlee    M  61  11/12   M5564 Woodbury        CT  190   22:25  127    1:51  206   43:39  207    1:59  184   31:19 1:41:11
  200   381 Richard Denver      M  45  27/28   M4554 Barkhamsted     CT  200   24:46  133    1:53  153   36:49  187    1:29  203   36:38 1:41:34 
  201   434 Vincent Bratolini   M  54  28/28   M4554 New Fairfield   CT  199   24:44  185    2:34  199   42:07  138    1:03  186   31:29 1:41:56
  202   414 Rylan Carleton      M  15  19/19   M1525 Woodbury        CT  136   19:43  210    3:39  189   40:43   25    0:30  209   40:00 1:44:34
  203   473 Carmen Carrillo     F  30  10/12   F2534 Brookfield      CT  213   31:20  213    4:00  169   38:29  211    2:11  171   30:06 1:46:03
  204   435 Laura Battisti      F  50  17/19   F4554 Ridgefield      CT  130   19:22  198    2:44  212   51:40   96    0:48  196   33:03 1:47:35
  205   346 Napoleon Benaitis   M  55  12/12   M5564 Windsor         CT  212   30:47  207    3:22  200   42:13  183    1:28  191   32:16 1:50:04
  206   340 Kristen Murdica     F  26  11/12   F2534 Old Lyme        CT  206   26:06  206    3:19  204   43:13  101    0:50  205   36:44 1:50:10
  207   486 Colin McDermott     M  36  43/44   M3544 Litchfield      CT  204   25:41  208    3:26  211   50:01  121    0:55  178   30:45 1:50:46
  208   457 Relay 457 Team      T 120  19/19   TEAMR Litchfield      CT  101   17:56   10    0:37  168   38:27   68    0:41  213   53:44 1:51:23
  209   379 Sheila Diener-Elser F  52  18/19   F4554 Middlebury      CT  202   25:09  200    2:51  207   44:02  210    2:07  210   40:19 1:54:25
  210   578 Eleni Peterson      F  17  12/12   F1525 Bethlehem       CT  175   21:28  190    2:37  213   52:11   33    0:34  207   37:51 1:54:39
  211   443 Susan Breakell      F  43  27/28   F3544 Goshen          CT  208   26:22  183    2:33  208   47:35  148    1:06  211   43:18 2:00:52
  212   403 Denise Deluca       F  44  28/28   F3544 South Salem     NY  198   24:09  212    3:53  210   49:36  122    0:55  212   45:01 2:03:32
  213   497 Alan Sherman        M  65   3/3    M6499 Litchfield      CT  215   35:30  215    6:41  209   48:49  213    2:29  201   34:55 2:08:22

================================================================================================================================================
DNF
================================================================================================================================================
  214   354 Dikran Yapoujian    M  40  44/44   M3544 Southbury       CT  108   18:19   97    1:31  --- -------  213   50:54  ---   ----- -------                      
  215   451 Leslie Bakke        F  46  19/19   F4554 New York        NY   48   15:14   24    0:46  213   56:13  ---   -----  ---   ----- -------                                 
  216   335 Anne Murdica        F  34  12/12   F2534 Morris          CT  113   18:34  125    1:50  214 1:10:32  ---   -----  ---   ----- -------                                 
================================================================================================================================================
AWARDS
================================================================================================================================================


********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place No.   Name                Age City            St Club        Finish  
===== ===== =================== === =============== == =========== =======
    1   405 Chelsea Koglmeier    21 New York        NY             1:02:22
                
********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place No.   Name                Age City            St Club        Finish  
===== ===== =================== === =============== == =========== =======
    1   370 Joshua Sklanka       21 Watertown       CT               59:25
                                      
                       
FEMALE AGE GROUP:  15 - 25

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    23   470 Annmarie Tuxbury     16 New Hartford       CT    2   15:22    3    1:09    1   31:30    1    0:20    1   19:20 1:07:38
    2    62   411 Erin Begg            16 Newtown            CT    3   16:41    6    1:59    2   32:23   10    1:22    2   22:05 1:14:29
    3    82   361 Gina Demeo           15 New Preston        CT    1   14:31    8    2:12    4   36:12    2    0:26    4   24:18 1:17:37
    4    91   495 Emily Patterson      17 Unknown            NA    5   18:06    1    0:59    3   33:47    6    0:38    6   25:33 1:19:00
    5   142   584 Katie Pratt          22 Bantam             CT    6   20:25    9    2:16    5   37:01    5    0:37    5   24:56 1:25:13
    6   156   487 Katie Francis        15 Bethlehem          CT   11   22:23    4    1:35    6   38:46    4    0:37    7   25:34 1:28:53
    7   157   489 Katie Burns          15 Newtown            CT    7   20:53    7    2:06    7   41:25    8    0:44    3   23:57 1:29:03
    8   171   439 Emily Ashbolt        16 Newtown            CT    9   21:49    5    1:42    8   41:54    7    0:41    8   27:00 1:33:04
    9   179   337 Kayla Rosenberg      19 West Islip         NY    4   17:03    2    1:00   10   42:59    9    1:04   10   32:59 1:35:04
   10   191   386 Melissa Lapinta      19 West Ilsip         NY   10   21:59   10    2:17    9   42:50   11    1:58    9   29:36 1:38:38
   11   209   578 Eleni Peterson       17 Bethlehem          CT    8   21:28   11    2:37   11   52:11    3    0:34   11   37:51 1:54:39
                                      
                       
FEMALE AGE GROUP:  26 - 34

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    40   580 Colleen McKirryher   31 Thomaston          CT    1   12:04    1    1:16    1   34:00    2    0:37    2   21:31 1:09:26
    2    92   488 Lauren Wiggins       32 Branford           CT    2   16:28    7    2:35    2   35:42    6    0:47    3   23:33 1:19:03
    3   139   428 Michelle Ives        32 Naples             FL    8   23:49    2    1:44    8   39:55    1    0:34    1   18:48 1:24:48
    4   154   474 Rebecca Trzaski      27 Waterbury          CT    4   18:58    5    2:02    7   39:05    9    1:10    6   27:22 1:28:36
    5   161   458 Mackenzie Kelley     31 Hamden             CT    5   20:36    8    2:35    9   40:13   10    1:48    4   25:22 1:30:32
    6   167   417 Lindsay Murphy       26 Litchfield         CT    6   20:50    4    2:01    6   38:35    4    0:41   10   30:23 1:32:28
    7   175   357 Jane Girgasky        34 Bethlehem          CT    9   25:38    9    2:38    3   37:06    5    0:46    7   27:51 1:33:57
    8   178   341 Jana Caffrey         26 New York           NY   12   -----   --    ----    5   38:30    3    0:39    5   26:12 1:34:58
    9   188   579 Michaela Breaknell   34 Goshen             CT    7   21:32    6    2:23   11   43:24    8    1:08    8   28:53 1:37:19
   10   202   473 Carmen Carrillo      30 Brookfield         CT   11   31:20   11    4:00    4   38:29   11    2:11    9   30:06 1:46:03
   11   205   340 Kristen Murdica      26 Old Lyme           CT   10   26:06   10    3:19   10   43:13    7    0:50   11   36:44 1:50:10
   12     0   335 Anne Murdica         34 Morris             CT    3   18:34    3    1:50   12 1:10:32   --    ----   --   ----- -------                                
                                      
                       
FEMALE AGE GROUP:  35 - 44

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    27   332 Cara Bufkin          37 Superior           CO    1   13:40    3    1:12    2   29:41    9    0:48    3   22:57 1:08:15
    2    43   546 Tracy Dickey         39 New Hartford       CT    9   17:33    7    1:24    3   30:28   10    0:49    2   20:31 1:10:41
    3    46   339 Susan Leigh          43 Litchfield         CT    4   16:08   11    1:37    1   29:21   18    0:57    4   23:14 1:11:15
    4    53   413 Leah Begg            41 Newtown            CT    2   14:37   15    1:53    7   31:57   23    1:08    5   23:18 1:12:51
    5    67   454 Jeanne McMullin      43 New York           NY    3   15:10    2    1:01    5   31:37   22    1:07   13   26:47 1:15:40
    6    78   369 Tammy Grella         36 Litchfield         CT   18   20:19   14    1:49    4   30:38    3    0:35    7   24:07 1:17:25
    7    87   385 Ericka Brayton       38 Bethlehem          CT    8   17:31    5    1:20    8   32:00    2    0:34   14   26:48 1:18:11
    8    89   583 Christine Meyer      42 Roxbury            CT   23   21:55   13    1:44   23   39:25    1    0:18    1   15:29 1:18:49
    9    90   450 Lisa Cornelio        44 Warren             CT   11   18:11    6    1:21   11   34:14   12    0:50    8   24:20 1:18:54
   10    94   400 Christine Asaro      42 Trumbull           CT   14   19:13    4    1:15   12   34:29    6    0:43    6   23:36 1:19:14
   11    95   391 Brandi Fitzgerald    37 Bethlehem          CT    7   17:18    9    1:33   10   33:06   15    0:54   12   26:34 1:19:22
   12   103   416 Maureen Carleton     41 Woodbury           CT   12   18:36    1    0:57    6   31:41   26    1:16   18   28:03 1:20:30
   13   107   542 Estelle Fong         38 Goshen             CT    6   17:14   19    2:20   13   34:41   14    0:54   11   25:45 1:20:52
   14   109   453 Ann Young            36 Fairfield          CT   16   19:56   12    1:42    9   33:03   27    1:24   10   25:21 1:21:24
   15   140   307 Cathleen Rossetti    40 Sherman            CT   10   17:49   26    2:42   14   36:14   16    0:55   16   27:28 1:25:06
   16   144   360 Alice Demeo          43 New Preston        CT    5   17:07   21    2:24   18   36:58    4    0:36   21   29:02 1:26:06
   17   145   469 Carla Angevine       38 Warren             CT   19   20:21   17    2:04   20   38:20    5    0:42    9   24:49 1:26:13
   18   151   388 Margaret Gildea      44 Oakville           CT   13   18:37   24    2:36   17   36:31   19    0:58   19   28:03 1:26:43
   19   162   347 Lisa Vailionis       44 Litchfield         CT   17   20:12   20    2:22   22   39:24    7    0:44   17   28:00 1:30:40
   20   164   447 Sue Block            41 Washington Depot   CT   22   21:54   16    1:56   15   36:20    8    0:47   23   30:26 1:31:20
   21   165   365 Mary Zeman           41 West Hartford      CT   20   20:51   27    3:12   21   38:22   28    1:46   15   27:28 1:31:37
   22   169   321 Victoria Hodge       35 Waterbury          CT   24   23:17   25    2:40   19   37:00   20    1:00   20   28:43 1:32:39
   23   182   433 Luci Juvan           40 Morris             CT   15   19:55   22    2:27   26   40:48   11    0:50   25   32:06 1:36:04
   24   183   382 Shannon Denver       37 Barkhamsted        CT   27   25:56   10    1:37   16   36:23   24    1:09   24   31:22 1:36:23
   25   185   440 Mary Oneglia         36 Litchfield         CT   25   23:48   18    2:07   25   40:45   13    0:51   22   29:13 1:36:42
   26   190   431 Amanda Devan         39 Prospect           CT   21   21:04    8    1:26   24   40:04   25    1:09   26   34:10 1:37:51
   27   210   443 Susan Breakell       43 Goshen             CT   28   26:22   23    2:33   27   47:35   21    1:06   27   43:18 2:00:52
   28   212   403 Denise Deluca        44 South Salem        NY   26   24:09   28    3:53   28   49:36   17    0:55   28   45:01 2:03:32
                                      
                       
FEMALE AGE GROUP:  45 - 54

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    30   456 Elisa Benzoni        45 Middlebury         CT    4   15:33    3    1:16    1   30:00    4    0:39    1   20:54 1:08:20
    2    56   449 Wendy Simoncelli     52 Litchfield         CT    1   13:47    5    1:29    3   32:55    2    0:33    6   25:08 1:13:50
    3    65   442 Elizabeth Chandler   48 New York           NY    8   19:10    7    1:30    2   30:39    5    0:44    2   23:12 1:15:12
    4    93   371 Nancy Sedensky       52 Newtown            CT    2   14:57    2    1:07   10   36:02   12    1:21    8   25:39 1:19:03
    5   112   318 Laurie Filippini     48 Torrington         CT   10   19:54   13    2:09    5   33:47   14    1:31    5   24:42 1:22:00
    6   119   425 Kate Sileo           45 Thomaston          CT   13   20:24    8    1:32    6   33:52    9    1:04    7   25:32 1:22:21
    7   121   577 Pam Quiest           46 New Preston        CT   11   20:13   16    2:21    8   35:28    3    0:34    3   24:05 1:22:40
    8   131   444 Cindy Scannell       52 Middlebury         CT   14   21:09   11    1:53    9   35:37    1    0:33    4   24:38 1:23:47
    9   149   550 Michelle Lynch       47 Newington          CT    5   17:03    9    1:34    7   35:25   13    1:28   13   31:04 1:26:32
   10   153   559 Robyn Martin         45 Orange             CT    7   18:31    6    1:29   11   37:12    8    0:55   12   29:49 1:27:54
   11   160   445 Mary Henderson       47 Waterbury          CT   18   25:07   15    2:19    4   33:34   15    1:36    9   27:41 1:30:15
   12   170   389 Betsey Daniels       50 Woodbury           CT   12   20:21   19    2:52   14   39:37   10    1:04   10   29:00 1:32:52
   13   172   312 Kim Theleen          51 Southbury          CT    6   17:41   14    2:17   15   41:49   16    1:37   11   29:47 1:33:08
   14   186   455 Jane Krish           53 Winsted            CT   16   21:50   10    1:52   13   39:28   18    2:23   14   31:18 1:36:49
   15   193   557 Sandra Gibbons       46 Stratford          CT   15   21:15   12    1:53   12   37:22   11    1:10   17   37:27 1:39:05
   16   196   334 Marsia Calvi-Rogers  50 Plantsville        CT   17   23:56    4    1:22   16   41:49    6    0:46   15   32:13 1:40:03
   17   203   435 Laura Battisti       50 Ridgefield         CT    9   19:22   17    2:44   18   51:40    7    0:48   16   33:03 1:47:35
   18   208   379 Sheila Diener-Elser  52 Middlebury         CT   19   25:09   18    2:51   17   44:02   17    2:07   18   40:19 1:54:25
   19     0   451 Leslie Bakke         46 New York           NY    3   15:14    1    0:46   19   56:13   --    ----   --   ----- -------                                
                                      
                       
FEMALE AGE GROUP:  55 - 64

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    97   336 Abigail Scudder      57 Ridgefield         CT    3   20:54    3    1:36    3   33:34    1    0:22    1   23:10 1:19:33
    2   118   426 Lisa Stanley         55 Prospect           CT    2   19:25    4    1:46    1   31:25    3    1:04    3   28:40 1:22:19
    3   129   423 Bonnie Lees          56 New Fairfield      CT    4   21:08    2    1:19    2   32:07    4    1:05    2   27:54 1:23:31
    4   138   313 Sabine Schultz       55 Danbury            CT    1   17:07    1    0:56    4   37:06    2    0:46    4   28:53 1:24:46
                                      
                       
FEMALE AGE GROUP:  65 - 99

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
NO FINISHERS
                                      
                        
MALE AGE GROUP:  15 - 25

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1     3   342 Kyle Halloran        22 Morris             CT    8   14:01    3    0:44    1   26:46    7    0:28    3   19:36 1:01:32
    2     5   594 Trevor Heller        18 Naugatuck          CT    2   11:43    2    0:31    2   27:28    4    0:25   10   22:11 1:02:16
    3    14   494 Chris Papsin         16 Washington         CT    3   11:56    8    1:02    4   29:06   15    0:45   11   22:54 1:05:41
    4    18   429 Sloan Elsesser       16 New Milford        CT    7   13:46   11    1:17    6   30:04   13    0:38    6   21:07 1:06:50
    5    21   366 Colin Gannon         19 Litchfield         CT   14   19:22   13    1:43    3   28:26    1    0:15    1   17:41 1:07:24
    6    26   465 Michael Benson       20 New Milford        CT    6   13:43    5    1:00    9   30:53   12    0:37    9   22:04 1:08:14
    7    29   397 Kevin Danaher        21 Watertown          CT    1   11:41   10    1:09   10   31:26   11    0:37   14   23:29 1:08:19
    8    34   463 Michael Olender      21 Middlebury         CT   10   15:17    4    0:57    8   30:23   14    0:43    8   21:44 1:09:02
    9    50   438 Daniel Walus         25 Northampton        MA   11   16:36   14    1:43    5   29:40   19    1:15   12   23:00 1:12:11
   10    52   467 Mykal Kuslis         25 Watertown          CT   13   19:00    6    1:00   12   31:42    5    0:26    4   20:25 1:12:31
   11    72   476 Ian Parker           24 Litchfield         CT    9   15:09   15    1:54   13   33:02    2    0:22   17   25:53 1:16:18
   12    73   351 Matthew Hampel       23 Kittery            ME    5   13:23   18    2:09   15   34:04   17    0:56   18   26:01 1:16:32
   13    77   492 Robert Schneider     24 Avon               CT   18   21:40    9    1:04    7   30:09   18    0:59   15   23:35 1:17:25
   14    83   398 Justin Wimer         16 Watertown          CT   19   22:16   16    1:54   11   31:40   10    0:32    7   21:18 1:17:37
   15    84   581 Daniel Lane          20 Goshen             CT   17   21:31   19    2:48   16   34:53   16    0:48    2   17:47 1:17:45
   16    86   372 Justin Redente       19 Morris             CT   16   20:17    7    1:01   18   35:40    8    0:29    5   20:28 1:17:53
   17    99   500 Nick Kane            21 Newington          CT   12   18:23   12    1:24   17   34:54   20    1:30   13   23:28 1:19:37
   18   104   496 Kevin Davis          17 Unknown            NA    4   13:11   17    1:55   19   35:54    6    0:26   19   29:26 1:20:50
   19   136   585 Team 585             16 Litchfield         CT   20   26:23    1    0:25   14   33:04    3    0:22   16   24:20 1:24:32
   20   201   414 Rylan Carleton       15 Woodbury           CT   15   19:43   20    3:39   20   40:43    9    0:30   20   40:00 1:44:34
                                      
                        
MALE AGE GROUP:  26 - 34

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    17   303 Will Dawson          34 Meridan            CT    5   16:17    3    1:18    1   27:25    5    0:41    2   20:57 1:06:36
    2    22   324 Steve Sauve          34 Thomaston          CT    4   16:03    1    1:12    2   29:12   11    1:07    1   20:05 1:07:37
    3    45   375 Adrian Gluck         28 North Haven        CT    6   17:41    5    1:37    3   29:20    1    0:28    3   22:09 1:11:13
    4    60   407 Chris Hibbs          30 Waterbury          CT    2   15:16    4    1:25    5   31:25    9    0:57    5   25:09 1:14:10
    5    61   482 Greg Curtiss         31 Litchfield         CT    3   16:01    2    1:15    4   30:52    8    0:51    6   25:14 1:14:10
    6   123   548 Anthony Ciarello     28 Beacon Falls       CT    8   19:51    8    2:11    7   34:22    2    0:32    7   26:02 1:22:56
    7   163   358 Daniel Kolatsky      26 Watertown          CT   11   31:55    9    2:12    6   32:29    3    0:34    4   24:07 1:31:15
    8   168   418 Conor Horrigan       28 Litchfield         CT    9   21:00    6    1:38    8   38:44    6    0:45    9   30:24 1:32:29
    9   174   310 Barry Michitsch      30 Waterbury          CT   10   24:04    7    1:58    9   39:15   10    0:57    8   27:23 1:33:36
   10   192   349 Michael Pink         34 Simsbury           CT    1   14:13   10    2:43   11   42:50    7    0:47   11   38:31 1:39:02
   11   195   326 Jason Walker         34 Southbury          CT    7   18:59   11    3:03   10   41:51    4    0:41   10   35:14 1:39:46
                                      
                        
MALE AGE GROUP:  35 - 44

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1     2   587 Tim Inall            41 Ridgefield         CT    1   11:24    3    0:40    6   27:49    4    0:31    2   19:49 1:00:11
    2     4   461 Jeromie Schumacher   37 Morris             CT    6   14:39    4    0:49    3   26:59    9    0:42    1   18:33 1:01:39
    3     7   560 Kevin Hause          40 Litchfield         CT    4   14:13    1    0:39    2   26:55   10    0:43    3   20:08 1:02:36
    4    16   396 Michael Taylor       44 Danbury            CT   15   17:01   17    1:20    1   26:34   19    0:53    5   20:48 1:06:33
    5    19   308 Garrett Henchcliffe  39 Newtown            CT    5   14:30    9    1:08   10   29:03    2    0:27    7   21:48 1:06:54
    6    20   589 Evan McGerald        37 Ridgefield         CT   14   16:06   13    1:11    4   27:42   12    0:44    6   21:17 1:06:59
    7    31   556 Bob McCarron         43 New Preston        CT    8   15:06    6    1:07    9   28:32   22    0:55   10   22:52 1:08:30
    8    37   373 Michael Fitzgerald   38 Bethlehem          CT    9   15:07    8    1:08   11   29:23   13    0:47    9   22:51 1:09:13
    9    39   301 Jim Arsenault        44 West Hartford      CT    2   13:39   19    1:26   13   30:30    6    0:35   13   23:14 1:09:21
   10    42   311 Wayne Churyk         43 New Preston        CT   34   19:59    7    1:08    8   28:28    1    0:25    4   20:40 1:10:37
   11    44   424 Frank Morton         35 Harwinton          CT   13   15:36   25    1:48    5   27:43    7    0:38   16   25:18 1:11:01
   12    47   427 Scott Clayton        36 Bethel             CT   12   15:35   14    1:14   18   31:34   18    0:53    8   22:16 1:11:30
   13    48   466 Jason Panzer         39 Fairfield          CT   23   17:53   23    1:37    7   28:20   17    0:51   11   23:01 1:11:40
   14    51   493 Chris Peierzga       41 Cornwall Bridge    CT   10   15:11   16    1:20   12   29:44    8    0:41   17   25:31 1:12:25
   15    54   415 Stephen Carleton     40 Woodbury           CT   16   17:10   18    1:25   16   30:40   15    0:50   15   23:27 1:13:30
   16    64   380 Brian Wheeler        41 Southbury          CT   30   18:49   15    1:15   14   30:36   16    0:51   14   23:19 1:14:49
   17    74   328 Vincent Shamansky    36 Hamden             CT   27   18:20    2    0:40   17   30:59   11    0:44   21   26:14 1:16:55
   18    75   345 Greory Bernard       38 Woodbury           CT   11   15:14   22    1:33   20   32:15   39    1:32   22   26:27 1:16:58
   19    81   316 Eric Rook            42 Morris             CT   17   17:11   28    2:02   27   34:08   32    1:12   12   23:05 1:17:35
   20    88   483 Robert Halloran      43 Branford           CT    7   14:58   30    2:10   15   30:38   40    1:32   32   29:13 1:18:28
   21   105   383 Derek Bobowick       36 Sandy Hook         CT   21   17:48   31    2:11   22   32:45    5    0:31   27   27:37 1:20:50
   22   108   590 Derek Deleo          40 Woodbury           CT   22   17:51   32    2:12   26   33:10   28    1:06   24   26:55 1:21:12
   23   111   325 Daniel Smith         42 Naugatuck          CT   28   18:45    5    1:05   24   32:52   29    1:08   30   28:12 1:21:59
   24   113   420 Matthew Stellmach    36 Waterbury          CT   25   18:18   34    2:17   28   34:29   24    0:56   19   26:08 1:22:07
   25   114   588 Logan Byrnes         44 Avon               CT   24   18:12   36    2:27   23   32:47   14    0:47   29   27:58 1:22:09
   26   116   302 Von Borkowski        44 West Hartford      CT   19   17:37   11    1:11   37   35:50   37    1:24   20   26:13 1:22:13
   27   117   601 Michael Hefter       44 Harris             NY   38   21:05   10    1:09   25   33:01   30    1:11   18   25:54 1:22:17
   28   126   462 Michael Mahan        42 Litchfield         CT    3   14:01   24    1:48   32   34:58   31    1:11   38   31:14 1:23:10
   29   130   401 Vincent Asaro        41 Trumbull           CT   20   17:39   20    1:30   30   34:40   35    1:15   31   28:37 1:23:39
   30   132   441 Asa Briggs           37 Canton             CT   37   21:02   26    1:55   21   32:34   27    1:05   26   27:25 1:23:59
   31   133   376 David Shannon        42 Litchfield         CT   33   19:44   29    2:07   29   34:30   36    1:17   23   26:29 1:24:04
   32   143   363 Scott Thompson       40 Fairfield          CT   18   17:30   12    1:11   19   32:04   20    0:54   41   33:41 1:25:17
   33   147   468 Phil Dean            44 Burlington         CT   29   18:46   40    2:59   36   35:48   26    1:01   28   27:53 1:26:25
   34   155   368 Gary Girgasky        38 Bethlehem          CT   42   22:40   39    2:41   35   35:40    3    0:29   25   27:09 1:28:37
   35   158   477 Anthony Bracco       40 Wolcott            CT   31   18:54   35    2:22   34   35:23   21    0:54   39   32:05 1:29:35
   36   159   485 John Hawkins         40 W Harrison         NY   35   20:03   43    3:26   33   35:08   33    1:13   34   30:00 1:29:48
   37   166   549 Tom Addonizio        40 Bethel             CT   39   21:21   27    2:00   39   37:25   38    1:28   36   30:12 1:32:24
   38   173   409 Mike Wright          41 Meriden            CT   36   20:26   33    2:16   31   34:49   34    1:15   42   34:38 1:33:22
   39   177   327 Jeff Michae Skurkis  38 West Hartford      CT   41   22:11   38    2:34   38   36:11   41    1:39   40   32:13 1:34:46
   40   181   586 Geoff Fitzgerald     41 Burlington         CT   40   21:22   41    3:09   42   40:08   25    0:57   33   29:46 1:35:20
   41   194   479 Richard Wright       42 Cheshire           CT   32   19:26   37    2:32   41   39:06   42    1:46   43   36:39 1:39:26
   42   197   472 Adam Stahl           38 Woodbury           CT   44   26:20   44    4:01   40   38:37   43    2:01   35   30:06 1:41:03
   43   206   486 Colin McDermott      36 Litchfield         CT   43   25:41   42    3:26   43   50:01   23    0:55   37   30:45 1:50:46
   44     0   354 Dikran Yapoujian     40 Southbury          CT   26   18:19   21    1:31   --   -----   --    ----   --   ----- -------                      
                                      
                        
MALE AGE GROUP:  45 - 54

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1     8   317 Thomas Filippini     48 Torrington         CT    2   13:09    2    0:48    2   27:11    6    0:44    3   20:58 1:02:48
    2     9   575 Chris Woods          51 Westport           CT    3   14:32   11    1:25    1   27:04    2    0:37    2   20:13 1:03:49
    3    11   543 Kevin McIntyre       45 Nashua             NH    6   14:40    8    1:14    5   27:59   11    0:59    1   19:15 1:04:05
    4    24   593 Jim Abbott           47 Thomaston          CT    7   15:13   12    1:26    3   27:38   10    0:58    7   22:50 1:08:03
    5    25   484 Chris Hebert         53 Duxbury            MA    8   16:12   10    1:14    4   27:48    3    0:37    6   22:22 1:08:12
    6    41   410 Doug Landau          50 Sharon             CT   16   18:09    1    0:27    6   28:32    4    0:37    4   21:47 1:09:31
    7    49   480 Bill Baker           46 New Milford        CT    5   14:38    3    0:51   10   31:00    5    0:43   12   24:57 1:12:07
    8    57   490 Anthony Castigliego  47 Watertown          CT   13   17:09   16    1:48    8   29:54   20    1:22   10   23:42 1:13:53
    9    66   387 Brian Gildea         49 Oakville           CT   10   16:31   26    2:39   13   31:34    9    0:58    9   23:38 1:15:18
   10    68   591 Scott Knight         45 New Milford        CT   18   19:23   20    2:00    7   29:30   24    1:39    8   23:11 1:15:41
   11    70   592 Dan Lamb             48 Sherman            CT    4   14:37    5    1:05   14   31:41   26    1:44   17   26:54 1:16:00
   12    71   446 Michael Kane         48 Shelton            CT   14   17:14    7    1:08    9   30:55   17    1:17   14   25:37 1:16:09
   13    79   402 Andrew Barton        45 Bristol            CT    9   16:19   19    2:00   16   32:47    8    0:52   13   25:35 1:17:31
   14    96   430 David Lewis          51 Danbury            CT   12   16:52   17    1:51   17   32:56   15    1:04   16   26:42 1:19:24
   15   102   498 Richard Camejo       51 Newtown            CT    1   13:04    9    1:14   24   37:24    1    0:27   20   28:12 1:20:19
   16   110   412 Bill Begg            46 Newtown            CT   19   19:33   23    2:31   20   33:55   12    1:00   11   24:32 1:21:29
   17   115   378 J. Michael Elser     53 Middlebury         CT   22   20:28   21    2:11   15   32:16   21    1:25   15   25:55 1:22:12
   18   122   478 Christoper Allen     53 Trumbull           CT   21   20:01   22    2:13   11   31:18   16    1:08   21   28:18 1:22:55
   19   128   481 Alexander Amill      47 Ridgefield         CT   15   17:38   14    1:39   18   33:25   18    1:21   23   29:27 1:23:28
   20   134   306 John Hisslus         54 Cheshire           CT   20   19:35   13    1:33   21   33:57   19    1:22   19   27:53 1:24:19
   21   135   432 Bill Gaynor          45 Middlebury         CT   11   16:43    4    0:54   19   33:26   13    1:02   26   32:27 1:24:30
   22   137   582 Wayne Roman          54 Thomaston          CT   24   20:46   15    1:39   12   31:30   27    2:01   22   28:45 1:24:41
   23   146   384 Thomas Brayton, III  48 Bethlehem          CT   17   18:36   27    2:41   26   41:20   25    1:41    5   22:10 1:26:24
   24   150   547 Robert Friedland     47 Suffern            NY   23   20:29   25    2:36   22   35:00    7    0:51   18   27:46 1:26:40
   25   176   319 Michael Mizzone      48 Orange             CT   25   21:44    6    1:06   25   37:42   22    1:28   25   32:23 1:34:21
   26   199   381 Richard Denver       45 Barkhamsted        CT   27   24:46   18    1:53   23   36:49   23    1:29   27   36:38 1:41:34
   27   200   434 Vincent Bratolini    54 New Fairfield      CT   26   24:44   24    2:34   27   42:07   14    1:03   24   31:29 1:41:56
                                      
                        
MALE AGE GROUP:  55 - 64

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    28   499 Mac Rand             56 Pawling            NY    1   15:07    1    1:06    1   28:26    2    0:46    2   22:54 1:08:17
    2    35   309 Steve Haas           55 Washington         CT    2   15:23    4    1:47    2   29:53    1    0:42    1   21:23 1:09:06
    3    85   419 David McCluskey      56 Norwalk            CT    5   17:18    3    1:30    3   31:42    3    1:03    5   26:21 1:17:52
    4   100   362 Martin Redente       55 Morris             CT    4   16:47    8    1:57    7   34:02    5    1:09    4   25:45 1:19:39
    5   106   364 Jim Moore            55 Litchfield         CT    6   17:42    5    1:48    4   32:10    7    1:15    7   27:57 1:20:51
    6   124   338 Saul Rosenberg       57 West Islip         NY    8   19:08    7    1:52    5   33:20    6    1:15    6   27:28 1:23:00
    7   125   393 Thomas Tazza         59 Washington Depot   CT    3   15:39    9    2:10    6   33:47    8    1:16    9   30:18 1:23:07
    8   152   390 John Clock           61 Bantam             CT    7   18:15    2    1:26    8   36:56    4    1:08    8   29:29 1:27:13
    9   180   460 Fran McGeever        59 Waterbury          CT    9   22:10   10    2:24    9   37:33   10    1:43   10   31:16 1:35:05
   10   189   344 Ben Mattheis         57 Cheshire           CT   11   27:37   12    3:46   10   39:38   11    1:53    3   24:29 1:37:20
   11   198   404 Robert Satterlee     61 Woodbury           CT   10   22:25    6    1:51   12   43:39   12    1:59   11   31:19 1:41:11
   12   204   346 Napoleon Benaitis    55 Windsor            CT   12   30:47   11    3:22   11   42:13    9    1:28   12   32:16 1:50:04
                                      
                        
MALE AGE GROUP:  65 - 99

Place O'All No.   Name                Age City               St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =================== === ================== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1   148   394 Clifford Cooper      67 Litchfield         CT    1   18:20    1    2:08    1   34:43    1    1:35    1   29:44 1:26:29
    2   187   315 Paul Schultz         67 Danbury            CT    2   21:04    2    2:13    2   39:33    2    1:37    2   32:48 1:37:14
    3   214   497 Alan Sherman         65 Litchfield         CT    3   35:30    3    6:41    3   48:49    3    2:29    3   34:55 2:08:22
                                     
                
TEAM COMBINED AGE AWARDS OVERALL 0 - 119

Place O'All Team Name                                                    Age Div   City               St No.   Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ============================================================ === ===== ================== == ===== ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    15 David Bryne, Kerry Anne Matthews, Kimberley Munn             103 TEAMR Litchfield         CT   448    1   13:14    5    0:39    2   28:02    8    0:36    7   23:39 1:06:08
    2    33 Miles Kurin, Tyler Gabrieslon                                  0 TEAMR Scarsdale          NY   595    7   16:44    2    0:28    5   31:41    1    0:16    4   19:52 1:09:00
    3    36 TEAM GOSHEN: Ken Marti, Nick Marti, Scott Tilman             106 TEAMR Goshen             CT   545    4   14:30   10    0:47    3   29:13    7    0:36    8   24:06 1:09:10
    4    38 Splash, Flash & Dash: Sydney Corneau, Vinnie Goad, Nikole Ty  46 TEAMR Prospect           CT   471    3   14:01    1    0:26    1   26:43    3    0:27   12   27:38 1:09:13
    5    55 Bruce Millar, Valerie Walsh, Bryce Millar                    118 TEAMR New Milford        CT   356   11   21:00    6    0:42    6   32:27    4    0:29    3   19:04 1:13:39
    6    59 Sharon Longo, Bryan Spiotti, Vinnie Longo                    119 TEAMR Wolcott            CT   576    9   19:07   11    0:49    4   30:33    5    0:33    5   23:08 1:14:07
    7    69 Camp Awosting                                                 15 TEAMR Morris             CT   554    6   15:15    9    0:46   13   40:34   11    0:41    2   18:41 1:15:54
    8    76 Team Awosting                                                119 TEAMR Preston            CT   553    5   15:14    8    0:45   14   41:56    9    0:36    1   18:41 1:17:11
    9    80 Kenneth and Eleanor Corcoras                                  45 TEAMR Centreville        VA   304    8   18:02    4    0:34    8   34:12    6    0:34    9   24:15 1:17:34
   10    98 Paul Catuccio, Joanne Cole                                   119 TEAMR Woodbury           CT   399    2   13:48    3    0:33   10   34:33   13    1:12   13   29:29 1:19:33
   11   120 Bob Stearns, Dawn Scarpelli, Jack Pickard                     53 TEAMR Litchfield         CT   558   10   20:39   12    1:00    7   32:35   12    0:52   11   27:20 1:22:23
   12   127 Last Hurrah: Jamie Sidella, Matt McDevitt                     90 TEAMR Torrington         CT   491   12   22:10   13    1:01   11   35:23   10    0:38   10   24:18 1:23:28
   13   184                                                               45 TEAMR South Windsor      CT   305   13   26:48    7    0:43   12   36:25   14    1:51   14   30:55 1:36:40
   14   211                                                               24 TEAMR Middletown         CT   551   14 1:01:24   14    1:47    9   34:13    2    0:19    6   23:33 2:01:15
                                     
               
TEAM COMBINED AGE AWARDS OVERALL 120 - 194

Place O'All Team Name                                                    Age Div   City               St No.   Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ============================================================ === ===== ================== == ===== ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= =======
    1    10 Todd Dyer, Bob Paradis, John McKenna                         146 TEAMR Morris             CT   452    1   12:35    5    0:50    4   30:46    2    0:38    2   19:05 1:03:52
    2    12 BRUMEL CYCLING                                               135 TEAMR Litchfield         C    348    2   13:47    6    0:52    1   30:12    4    0:40    1   18:44 1:04:13
    3    13 Magaret Ferrer, Jon Viner, Tom Kelly                         120 TEAMR Middlebury         CT   406    4   14:22    3    0:37    2   30:19    1    0:25    3   19:39 1:05:18
    4    63 Visko Hatfield, Member 2, Member 3                           132 TEAMR Bantam             CT   544    3   14:17    4    0:38    5   32:02    3    0:39    5   27:03 1:14:37
    5   101 Karen King, Art Morenz, Carol Morenz                         167 TEAMR Thomaston          CT   422    6   24:04    1    0:31    3   30:38    6    0:42    4   23:51 1:19:43
    6   207 Jolene Wilson, Time White, Laurie Gonzalez                   120 TEAMR Litchfield         CT   457    5   17:56    2    0:37    6   38:27    5    0:41    6   53:44 1:51:23